KDZVTR39A
ROHM Semiconductor
755-KDZVTR39A
KDZVTR39A
製造商:
說明:
穩壓二極管 Zener Diode 39V 1000mW Surface Mount
工廠前置作業時間:
12 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
商品屬性 屬性值 選擇屬性
ROHM Semiconductor
產品類型: 穩壓二極管
RoHS:
REACH - SVHC:
39 V
SMD/SMT
1 W
5 %
10 uA
+ 150 C
Single
10 mA
Reel
Cut Tape
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: MY
高度: 0.9 mm
長度: 2.7 mm
產品類型: Zener Diodes
子類別: Diodes & Rectifiers
寬度: 1.7 mm
齊納電流: 10 uA
零件號別名: KDZV39A
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
此功能需要啟用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
KDZVTRx Zener Diodes
ROHM Semiconductor KDZVTRx Zener Diodes are small power mold type diodes featuring silicon epitaxial planar structure and high reliability. These Zener diodes offer 1000mW power dissipation and 150°C junction temperature. The KDZVTRx Zener diodes are stored at -55°C to 150°C temperature range. These Zener diodes are ideal for use in voltage regulation and are available in an embossed tape package.