APSE4R0ELL561MF08S
Chemi-Con
661-APSE4R0L561MF08S
APSE4R0ELL561MF08S
製造商:
說明:
有機聚合鋁電容器 560uF 4 Volt
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
26 週 工廠預計生產時間。
此產品已報告長備貨期。
最少: 1   多個: 1
總價
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Chemi-Con
產品類型: 有機聚合鋁電容器
RoHS:
560 uF
4 VDC
Radial
8 mm (0.315 in)
Aluminum Polymer Capacitors
20000 Hour
20 %
7 mOhms
5 A
- 55 C
+ 105 C
6.3 mm
Can
PSE
Bulk
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: JP
損耗因數DF: 0.1
引線間距: 2.5 mm
產品類型: Electrolytic Capacitors
原廠包裝數量: 2000
子類別: Capacitors
公司名稱: NPCap
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Polymer Aluminum Solid Capacitors
PSE Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors
Chemi-Con NPCAP™ PSE Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors offer super-low ESR and high ripple current capability. Chemi-Con NPCAP PSE Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors include a capacitance range from 470μF to 820μF, an operating temperature range from -55°C to +105°C, rated voltage range from 2.5VDC to 6.3VDC, and longer life of 5000 hours at +105°C.  These radial-leaded capacitors are also halogen-free and RoHS compliant.