BFC237055152
Vishay / BC Components
BFC237055152
製造商:
說明:
薄膜電容器 MKT 1,5nF 10 400Vdc P5mm e3
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
10 週 工廠預計生產時間。
最少: 1   多個: 1
總價
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Vishay
產品類型: 薄膜電容器
RoHS:
1500 pF
400 VDC
Radial
Polyester
5.08 mm (0.2 in)
7.2 mm (0.283 in)
2.5 mm (0.098 in)
General Film Capacitors
250 VAC
10 %
6.5 mm (0.256 in)
MKT370
品牌: Vishay / BC Components
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: BE
引線直徑: 0.5 mm
產品類型: Film Capacitors
原廠包裝數量: 1000
子類別: Capacitors
類型: Metallized Polyester Film Capacitors
零件號別名: 222237055152
每件重量: 300 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
Vishay /BCcomponents Series 2222-335-xxxx,
RFI, DC, AC/P & Precision Film Capacitors
BCcomponents is announcing the change-over from PP to PBTP.
By this change-over their products will have an improved
resistance to the usage at higher temperatures. The color
of the boxes will change from blue to gray. In result, the
color change will allow the use of YAG laser coding system
which offers a greater flexibility in the marking of our
products. Additionally, the place on the product where the
marking is applied (head/front) will change to front only
for 15mm pitch. Please see the list of affected part