BFC233824104
Vishay / BC Components
BFC233824104
製造商:
說明:
安全電容器 .1uF 20% 275volts
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
庫存量: 746
庫存:
746 可立即送貨
工廠前置作業時間:
12 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Vishay
產品類型: 安全電容器
RoHS:
0.1 uF
310 VAC
Radial
10 mm (0.394 in)
630 VDC
12.5 mm
6 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
20 %
12 mm
BFC23382
Bulk
品牌: Vishay / BC Components
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: IN
產品類型: Safety Capacitors
原廠包裝數量: 750
子類別: Capacitors
類型: MKP Radial Potted
零件號別名: 222233824104
每件重量: 1 g
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
Vishay /BCcomponents Series 2222-335-xxxx,
RFI, DC, AC/P & Precision Film Capacitors
BCcomponents is announcing the change-over from PP to PBTP.
By this change-over their products will have an improved
resistance to the usage at higher temperatures. The color
of the boxes will change from blue to gray. In result, the
color change will allow the use of YAG laser coding system
which offers a greater flexibility in the marking of our
products. Additionally, the place on the product where the
marking is applied (head/front) will change to front only
for 15mm pitch. Please see the list of affected part
numbers.
Please contact a Mouser Representative for further
information on these changes.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
安全額定RFI電容器
Vishay安全額定RFI電容器包含薄膜、陶瓷盤形和MLCC等裝置。EMI抑制薄膜電容器提供480 VAC高電壓額定值,適合跨線應用。高可靠度的AC線額定陶瓷盤形電容器提供縮小尺寸的汽車級版本,通過「偏壓85/85」加速壽命測試認證。適合安全認證應用的表面黏著MLCC提供C0G (NP0) 與X7R電介質,符合IEC 60384-14最小4 mm的漏電距離標準。