VLS4012HBX-R68M
TDK
871-VLS4012HBX-R68M
VLS4012HBX-R68M
製造商:
說明:
功率電感器 - SMD 0.68uH 20% 0.044ohm 7.38A
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
庫存量: 878
庫存:
878 可立即送貨
工廠前置作業時間:
12 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
商品屬性 屬性值 選擇屬性
TDK
產品類型: 功率電感器 - SMD
RoHS:
High Power Inductor
4 mm x 4 mm x 1.2 mm
Shielded
680 nH
20 %
5.36 A
44 mOhms
8.2 A
- 40 C
+ 105 C
Standard
4 mm
4 mm
1.2 mm
Metal
VLS-HBX
Reel
Cut Tape
應用: Commercial
核心類型: Wirewound
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: CN
安裝風格: PCB Mount
產品: Power Inductors
產品類型: Power Inductors - SMD
原廠包裝數量: 1000
子類別: Inductors, Chokes & Coils
終端類型: SMD/SMT
試驗頻率: 1 MHz
每件重量: 92 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Power Inductors
VLS-HBX & VLX-HBX-1 Inductors for Power Circuits
TDK VLS Inductors are magnetic shield-type wound devices for power circuits. The low-profile product lineup features maximum heights of 1.0mm to 4.5mm, allowing for a variety of different usages. These inductors feature high magnetic shield construction and are compatible with high-density mounting. TDK VLS Inductors are available for use in applications ranging from smartphones and tablet terminals, to LCD LED backlight panels, to automotive navigation and infotainment.
VLS Inductors for Power Circuits
TDK VLS Inductors are magnetic shield-type wound devices for power circuits. This low-profile product lineup features maximum heights ranging from 0.8mm to 4.5mm, allowing for different usages. These inductors feature high magnetic shield construction and are compatible with high-density mounting. The VLS-E series is designed for smartphones, tablet terminals, HDDs, SSDs, DVCs, DSCs, mobile display panels, portable game devices, and compact power supply modules. The VLS-E-CA inductors are specially designed for car navigation, car stereo, and car accessory applications. VLS-CX, VLS-EX, and VLS-EX-H inductors achieve larger current and lower Rdc by optimizing the ferrite core figure. VLS-HBX-1 Inductors use a metallic magnetic material and achieve larger current through the metallic magnetic material.