STPS1L40AY
STMicroelectronics
511-STPS1L40AY
STPS1L40AY
製造商:
說明:
肖特基二極體及整流器 Auto pwr Schottky 1A 40V VRRM 0.42VF
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
商品屬性 屬性值 選擇屬性
STMicroelectronics
產品類型: 肖特基二極體及整流器
RoHS:
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
SMA (DO-214AC)
Single
Si
1 A
40 V
630 mV
60 A
10 mA
- 40 C
+ 175 C
STPS1L40-Y
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: CN
產品類型: Schottky Diodes & Rectifiers
子類別: Diodes & Rectifiers
每件重量: 106 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Automotive Power Schottky Diodes
STMicroelectronics Automotive Power Schottky Diodes combine low voltage-drop characteristics with negligible or zero recovery. They range from 30 to 170V and from 1 to 80A, so covering all application needs from OR-ing and 48V converters, to battery chargers and welding equipment. These devices feature a broad package offering, with through-hole and surface mount industry standard outlines, as well as the PowerFLAT™ package. This selection of power Schottky diodes are designed to meet the strict requirements of the automotive industry and are AEC-Q101 qualified.