STM32L083V8T6
STMicroelectronics
511-STM32L083V8T6
STM32L083V8T6
製造商:
說明:
ARM微控制器 - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64-Kbytes of Flash 32 MHz CPU, USB, LCD, AES
RoHS:
STM32L083V8
SMD/SMT
LQFP-100
ARM Cortex M0+
64 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
84 I/O
20 kB
1.8 V
3.6 V