STM32L031C6T7
STMicroelectronics
511-STM32L031C6T7
STM32L031C6T7
製造商:
說明:
ARM微控制器 - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 32-Kbytes of Flash , 32 MHz CPU
RoHS:
STM32L031C6
SMD/SMT
LQFP-48
ARM Cortex M0+
32 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
38 I/O
8 kB
1.8 V
3.6 V