STM32L011G3U6
STMicroelectronics
511-STM32L011G3U6
STM32L011G3U6
製造商:
說明:
ARM微控制器 - MCU Ultra-low-power ARM Cortex-M0+ MCU 8-Kbytes Flash, 32 MHz CPU
RoHS:
STM32L011G3
SMD/SMT
UFQFPN-48
ARM Cortex M0+
16 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
24 I/O
2 kB
1.8 V
3.6 V