RNCF0201DTE412R
SEI Stackpole
708-RNCF0201DTE412R
RNCF0201DTE412R
製造商:
說明:
薄膜電阻器 - SMD RES PREC, 412 ohm, 0201, 0.5%, 25 ppm
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
22 週 工廠預計生產時間。
估計關稅:
此產品免費航運
數量 單價
總價
完整捲(訂購多個10000)
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
SEI Stackpole
產品類型: 薄膜電阻器 - SMD
RoHS:
Reel
RNCF
412 Ohms
0.5 %
25 PPM / C
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)
- 55 C
+ 155 C
AEC-Q200
50 mW (1/20 W)
15 V
應用: Automotive Grade
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: TW, CN
特徵: Precision Resistors
安裝風格: PCB Mount
產品類型: Thin Film Resistors
子類別: Resistors
技術: Thin Film
終端類型: SMD/SMT
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
此功能需要啟用JavaScript。
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
RNCF/RNCS Precision Thin Film Resistors
Stackpole Electronics RNCF/RNCS Precision Thin Film Resistors are AEC-Q200 qualified and have an operating temperature range of -55°C to +155°C. RNCF resistors offer a wide R-value range, TCR rating down to ±2ppm/°C, and precision tolerances to ±0.01%. The RNCS resistors feature a special manufacturing process that ensures high power, high precision, ultra-stable performance, and long life in the harshest environments. Additionally, the RNCS series from Stackpole Electronics offers special passivation for moisture-sensitive applications.