REM6E-4809S/R8/A/CTRL
RECOM Power
919-REM6E4809SR8AC
REM6E-4809S/R8/A/CTRL
製造商:
說明:
DC/DC 轉換器 - 通孔 6W 36-75Vin 09Vout 667mA
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
17 週 工廠預計生產時間。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
此產品免費航運
數量 單價
總價
510 報價
商品屬性 屬性值 選擇屬性
RECOM
產品類型: DC/DC 轉換器 - 通孔
RoHS:
Isolated
1 Output
6 W
48 V
36 V
75 V
9 V
667 mA
8 kV
DIP-24
31.8 mm (1.252 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical
REM6E
品牌: RECOM Power
合規: ANSI; CB; CAN/CSA; EAC; IEC; REACH; RoHS; UL
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: TW, CN
輸入電壓: 36 V to 75 V
最高工作溫度: + 75 C
最低工作溫度: - 40 C
安裝風格: Through Hole
封裝: Tube
產品: Isolated
產品類型: Isolated DC-DC Converters
原廠包裝數量: 15
子類別: DC-DC Converters
公司名稱: Medline DC/DC
零件號別名: 51000846
每件重量: 14 g
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
REMxE Medical Grade DC/DC Converters
RECOM Power REMxE Medical Grade DC/DC Converters feature reinforced 250VAC continuous working isolation with greater than 8mm creepage/clearance. These converters offer a compact DIP24 package with industry standard pinouts. The REMxE converters also feature tightly regulated single/dual outputs, under-voltage lock-out, short-circuit protection, over-current protection, and over-voltage protection. These converters are UL marked and certified to CB, IEC, EN, ANSI/AAMI 60601 3rd. Ed. safety, and 4th Ed. EMC medical standards. RECOM Power REMxE converters are 2MOPP compliant and provide a 2:1 wide input range. The low 1μA leakage current makes these converters suitable for medical Body (B), Body Floating (BF), and Cardiac Floating (CF) applications.