R12C2T12/R-CT
RECOM Power
919-R12C2T12/R-CT
R12C2T12/R-CT
製造商:
說明:
DC/DC 轉換器 - SMD 2.5W 9-18Vin +/-2.5 TO +/-15.5Vout 100A PROGRAMMABLE
壽命週期:
新產品:
該製造商的新產品。
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
庫存量: 232
庫存:
232 可立即送貨
工廠前置作業時間:
2 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
商品屬性 屬性值 選擇屬性
RECOM
產品類型: DC/DC 轉換器 - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
2.5 W
9 VDC
18 VDC
2.5 V to 15.5 V
100 mA
- 12 mA
5 kV
SSOP-36
12.83 mm
7.5 mm
3.55 mm
Industrial
R12C2T12/R
調節類型: Programmable
品牌: RECOM Power
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: TW, CN
尺寸: 12.83 mm x 7.5 mm x 3.55 mm
輸入電壓: 9 VDC to 18 VDC
最高工作溫度: + 125 C
最低工作溫度: - 40 C
濕度敏感: Yes
安裝風格: SMD/SMT
封裝: Poly Bags
產品: Isolated
原廠包裝數量: 10
子類別: DC-DC Converters
公司名稱: Econoline
零件號別名: 10020343
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
此功能需要啟用JavaScript。
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
SMD Isolated Power Modules
R12C2T12/R Isolated DC/DC Converters
RECOM Power R12C2T12/R Isolated DC/DC Converters offer versatile solutions for isolated-gate bias voltages in transistor devices like IGBTs, Si/SiC MOSFETs, and Cascode GaNs. These devices feature high 5kVAC/1min isolation, 1.4kVDC working voltage, high 150kV/μs CMTI, and remarkable stability up to 150°C (0.5W). The compact R12C2T12/R converters feature a wide 9VDC to 18VDC input voltage range and programmable asymmetrical output voltages. This ensures precise control and performance optimization for power electronics applications. The R12C2T12/R converters deliver less than 3.5pF ultra-low isolation capacitance for minimal noise propagation across the isolation barrier. These converters are the ideal choice for all isolated gate bias voltage needs.