CS3FR010E
Ohmite
588-CS3FR010E
CS3FR010E
製造商:
說明:
電流傳感電阻器 - 透孔 3watt .01ohm 1% 4 Lead Non-Inductive
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
庫存量: 1
庫存:
1
可立即送貨
在途量:
50
預期14/9/2026
工廠前置作業時間:
20
工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
此產品免費航運
數量 單價
總價
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Ohmite
產品類型: 電流傳感電阻器 - 透孔
RoHS:
CS3
Radial
10 mOhms
3 W
1 %
60 PPM / C
- 55 C
+ 150 C
21.7 mm
5.35 mm
16.4 mm
Bulk
應用: Current Sense
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: AT
安裝風格: PCB Mount
產品: Wire Wound Current Sensing Resistors
產品類型: Current Sense Resistors
原廠包裝數量: 5
子類別: Resistors
類型: Wire Element Four Terminal Precision Current Sense
額定電壓: 50 mV
每件重量: 6 g
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Current Sense Resistors
Ohmite Current Sense Resistors are available in many popular sizes and packages. These resistors are used to monitor current in a circuit via a voltage drop and control circuit. Current sense resistors are characterized by low values to minimize power consumption. Ohmite produces current sense resistors with TCR values as low as 40ppm, resistance as low as 0.0005Ω, tolerances down to 0.5%, and a wide range of mounting options from SMD to SOT-227 heat sinkable. Power dissipation ranges from 0.125W to 100W in the SOT package.
CS3 Four Terminal Current Sense Resistors
Ohmite CS3 Wire Element Four Terminal Precision Current Sense Resistors utilize state of the art technology to achieve highly reliable non-inductive performance. The CS3 Series is ideal for current monitoring and control applications. The Ohmite CS3 Wire Element Four Terminal Precision Current Sense Resistors feature values beginning at 1mΩ and a four-terminal kelvin connection.