PCF0G331MCL1GS
Nichicon
647-PCF0G331MCL1GS
PCF0G331MCL1GS
製造商:
說明:
有機聚合鋁電容器 4volts 330uF AEC-Q200
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
16 週 工廠預計生產時間。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
完整捲(訂購多個1000)
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
完整捲(訂購多個1000)
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Nichicon
產品類型: 有機聚合鋁電容器
RoHS:
330 uF
4 VDC
SMD/SMT
7 mm (0.276 in)
Aluminum Polymer Capacitors
2000 Hour
20 %
21 mOhms
3.4 A
- 55 C
+ 105 C
8 mm
Can
AEC-Q200
Reel
Cut Tape
MouseReel
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: JP
損耗因數DF: 0.12
泄漏電流: 264 uA
產品類型: Electrolytic Capacitors
子類別: Capacitors
每件重量: 500 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
PCF Conductive Polymer Aluminum Capacitors
Nichicon PCF Conductive Polymer Aluminum Solid Electrolytic Capacitors are SMD-type capacitors that offer low ESR and high ripple current. Nichicon PCF Conductive Polymer Aluminum Solid Electrolytic Capacitors provide long life of 2000 hours at +105°C and an operating temperature range from -55°C to +105°C. PCF Capacitors feature include a 3.3 to 1500µF capacitance range, 2.5V to 25V voltage range, and RoHS compliance.