SZ1.5SMC47AT3G
Littelfuse
863-SZ1.5SMC47AT3G
SZ1.5SMC47AT3G
製造商:
說明:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 47V 1.5kW UNI-DIR SZ1.5SMC AEC-Q101
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
庫存量: 25
庫存:
25
可立即送貨
在途量:
2,500
預期26/5/2026
工廠前置作業時間:
17
工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Littelfuse
產品類型: ESD 保護二極體 / TVS 二極體
RoHS:
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
40.2 V
SMD/SMT
64.8 V
44.7 V
SMC (DO-214AB)
23.2 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
SZ1.5SMCxxxAT3G
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
MouseReel
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: CN
Pd - 功率消耗 : 4 W
子類別: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
每件重量: 228 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
此功能需要啟用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Transient Voltage Suppressor (TVS) Diodes
Littelfuse TVS (Transient Voltage Suppression) Diodes are a broad range of circuit protection products designed to protect electronic circuits against transients and overvoltage threats such as EFT (electrically fast transients) and ESD (electro-static discharge). Lightning strikes, inductive load switching, and ESD cause electrical over-stresses associated with the transmission on data lines and electronic circuits. Offered in a variety of surface mount and through-hole circuit board mounting formats, the TVS Diode portfolio includes high peak pulse current and peak pulse power options up to 20kA and 30kW, respectively. Littelfuse TVS Diodes are chosen for the fast response time (low clamping voltage), lower capacitance, and low leakage current. TVS Diodes are available in both unidirectional (unipolar) or bidirectional (bipolar) diodes circuit configurations.
Heat Pumps
Automotive TVS Diodes
Littelfuse AEC-Q101 Qualified TVS Diodes protect sensitive electronic equipment from voltage transients induced by load dump and other transient voltage events. These AEC-Q101 qualified devices offer peak pulse power dissipation ratings of 400W (SZ1SMA) to 3000W (TPSMD). Littelfuse AEC-Q101 Qualified TVS Diodes are ideal for applications such as DC power protection and ESD protection in automotive electronics such as electronic control units, sensors, and entertainment systems, as well as in portable devices that require high reliability.
SZ1.5SMC 1500W TVS Diodes
Littelfuse SZ1.5SMC 1500W TVS Diodes are designed to protect voltage-sensitive components. The series offers protection from high-voltage and high-energy transients. The diodes have excellent clamping capability, high surge capability, low Zener impedance, and fast response time. The diodes offer a working peak reverse voltage range of 5.8V to 77.8V, a standard Zener breakdown voltage range of 6.45V to 95.5V, and 1500W at 1ms peak power. Applications for Littelfuse SZ1.5SMC 1500W TVS Diodes include communication systems, automotive, numerical controls, process controls, medical equipment, business machines, and power supplies.