C1206C103M2RALTU
KEMET
80-C1206C103M2RAL
C1206C103M2RALTU
製造商:
說明:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 200V 0.01uF X7R 1206 20%
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
21 週 工廠預計生產時間。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
完整捲(訂購多個4000)
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
完整捲(訂購多個4000)
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
KEMET
產品類型: 多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT
RoHS: N
0.01 uF
200 VDC
X7R
20 %
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.78 mm (0.031 in)
General Type MLCCs
SMD Comm X7R SnPb
Reel
Cut Tape
MouseReel
級別: Class 2
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: MX
封裝/外殼: 1206 (3216 metric)
產品類型: Ceramic Capacitors
子類別: Capacitors
類型: X7R Dielectric Commercial Grade MLCCs
零件號別名: C1206C103M2RAL7800
每件重量: 27 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SnPb Termination Commercial SMT ≤250V Capacitors
KEMET SnPb Termination Commercial SMT ≤250V Capacitors are designed to meet the needs of critical applications where tin/lead end metallization is required. These KEMET MLCCs are available in C0G, X7R, and X5R dielectrics with capacitance values up to 22µF and case sizes ranging from EIA 0402 to 2225.
Ceramic Capacitors
電源轉換元件
High CV Multilayer Ceramic Capacitors (MLCCs)
Commercial ≤250V MLCCs
KEMET Commercial ≤250V MLCCs offer various form factors, dielectrics, case sizes, up to 250VDC voltage, and capacitance values to give designers solutions for every possible application. These MLCCs from KEMET are available in C0G, U2J, X7R, X5R, Y5V, and Z5U dielectrics with capacitance values up to 100uF and case sizes ranging from EIA 0201 to 2225. Form factors include two-terminal surface-mount MLCCs, arrays, axial, and radial leaded termination options, including those with Sn and SnPb terminations.
Group Switch Tank Converter Products
Group Input Stage Solutions
Group Low Voltage DC Auto Infotainment Solutions
Group DC-DC Converters
Commercial "L" SnPb Termination X7R ≤250V MLCCs
KEMET Commercial "L" SnPb Termination C0G ≤250V MLCCs are Class I dielectrics designed to meet applications requiring tin/lead end metallization. Available in ten case sizes ranging from 6.3VDC to 250VDC, these fixed, temperature-stable dielectrics meet 5% minimum lead content requirements while operating between -55° and +125°C. The KEMET "L" series ceramic MLCCs excel when used in bypass or decoupling applications and frequency-discriminating circuits that do not prioritize Q and capacitance stability of characteristics. These surface-mount capacitors range from 10pF up to 22µF.