JN2AS10ML1-R
JAE Electronics
656-JN2AS10ML1-R
JN2AS10ML1-R
製造商:
說明:
標準環形連接器 10 POS. GOLD RECPT. PNL/MNT SOLDER/TERM
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
庫存量: 71
庫存:
71 可立即送貨
工廠前置作業時間:
15 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
商品屬性 屬性值 選擇屬性
JAE Electronics
產品類型: 標準環形連接器
RoHS:
Connectors
10 Position
Pin (Male)
Panel
Solder
Gold
JN1 / JN2
Tray
色彩: Black
觸點材料: Copper Alloy
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: TW, CN
额定电流: 3 A
插座類型: Female
配合週期: 500 Cycle
配對樣式: Push-Pull
裝配角: Straight
產品類型: Standard Circular Connector
外殼類型: Receptacle
原廠包裝數量: 1
子類別: Circular Connectors
額定電壓: 200 VAC
每件重量: 13 g
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
此功能需要啟用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
JN1/JN2 Waterproof Circular Connectors
JAE Electronics JN1/JN2 Waterproof Circular Connectors feature a 3A rated current, 200VAC rated voltage, and an IP67 waterproof rating. These waterproof connectors offer a one-touch lock mechanism and were developed as an interface for industrial devices. The JN1 series is an all-plastic type, while the JN2 series is a partially metal-robust type. JAE Electronics JN1/JN2 Waterproof Circular Connectors have a compact design that enables both options to be used in various applications.