HW1B-M5P10B
IDEC
199-HW1B-M5P10B
HW1B-M5P10B
製造商:
說明:
按鈕開關 22mm Momentary Pushbutton Blk
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
最少: 1   多個: 1
總價
500 報價
商品屬性 屬性值 選擇屬性
IDEC
產品類型: 按鈕開關
HW1B
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
產品類型: Pushbutton Switches
原廠包裝數量: 1
子類別: Switches
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
CNHTS:
USHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
HW1B Plastic Bezel E-Stop Pushbuttons
IDEC HW1B Plastic Bezel E-Stop Pushbuttons offer 600V rated insulation voltage, 10A rated thermal current, and tamper-proof construction. These switches feature finger-safe contact blocks with IP20 protection and include illuminated and non-illuminated pushbuttons, pilot lights, selector switches, and emergency stop switches. HW1B series switches include locking lever-removable contact blocks and are available with black plastic front bezels. IDEC HW1B Plastic Bezel E-Stop Pushbuttons meet EN60947-5-5 and SEMI S2 standards and carry UL, CA, CCC (Chinese), and TUV approvals, making them suitable worldwide.