NRMF10423500B2J
Eaton Electronics
504-NRMF10423500B2J
NRMF10423500B2J
製造商:
說明:
NTC熱敏電阻器 Single ended, Epoxy NTC, 10K ohm, 3500 B
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
12 週 工廠預計生產時間。
估計關稅:
此產品免費航運
數量 單價
總價
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Eaton
產品類型: NTC熱敏電阻器
RoHS:
NRMx
3500 K
10 kOhms
0.2 %
Off-Board
Wire Lead
- 40 C
+ 125 C
7 mm
Bulk
B容差: 5 %
β值: B25/85
品牌: Eaton Electronics
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: CN
引線直徑: 0.38 mm
產品類型: NTC Thermistors
原廠包裝數量: 500
子類別: Thermistors
類型: NTC
每件重量: 1 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
此功能需要啟用JavaScript。
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Battery Management Systems
NRM Epoxy-Sealed Radial Lead NTC Thermistors
Eaton Electronics NRM Epoxy-Sealed Radial Lead NTC Thermistors offer a 2.02kΩ to 100kΩ resistance range, 300VAC withstand voltage, and 50VDC insulation resistance. These NRM thermistors feature faster thermal response, polyurethane enameled wire, and non-linear change in resistance versus temperature. Eaton Electronics NRM NTC Thermistors are ideal for use in commercial appliances, uninterruptible power supplies (UPS), medical devices, and consumer appliances.