HCM0703-8R2-R
Eaton Electronics
704-HCM0703-8R2-R
HCM0703-8R2-R
製造商:
說明:
功率電感器 - SMD 8.2uH 7.5A SMD HIGH CURRENT
工廠前置作業時間:
15 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Eaton
產品類型: 功率電感器 - SMD
RoHS:
High Power Choke
Shielded
8.2 uH
20 %
4 A
68 mOhms
7.5 A
- 55 C
+ 125 C
Standard
7.4 mm
6.8 mm
3 mm
Iron Powder
HCM0703
Reel
Cut Tape
MouseReel
應用: High Current
品牌: Eaton Electronics
核心類型: Wirewound
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: CN
安裝風格: PCB Mount
產品: Power Inductors
產品類型: Power Inductors - SMD
子類別: Inductors, Chokes & Coils
終端類型: SMD/SMT
試驗頻率: 100 kHz
每件重量: 1 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
此功能需要啟用JavaScript。
CNHTS:
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
HCM0703 High Current Power Inductors
Eaton Electronics HCM0703 High Current Power Inductors are halogen-free, RoHS compliant SMD devices with a powder iron core. These power inductors are magnetically shielded with a low EMI and offer a high current carrying capacity, low core losses, and 0.15µH to 10.0µH inductance range. The HCM0703 inductors feature 3.2A to 52A current range and up to 1MHz frequency range. Typical applications include voltage regulator modules (VRM), multi-phase regulators, point-of-load modules, desktop / server VRMs and EVRDs, and base station equipment.