FP1308-R11-R
Eaton Electronics
704-FP1308-R11-R
FP1308-R11-R
製造商:
說明:
功率電感器 - SMD 110nH 120A Flat-Pac FP1308
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
0
您仍可購買此商品作為延期交貨訂單。
工廠前置作業時間:
14 週 工廠預計生產時間。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
完整捲(訂購多個400)
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
完整捲(訂購多個400)
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Eaton
產品類型: 功率電感器 - SMD
RoHS:
High Frequency Power Inductor
Unshielded
110 nH
10 %
68 A
240 uOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
13.4 mm
12.7 mm
8 mm
Ferrite
FP1308
Reel
Cut Tape
MouseReel
應用: High Current
品牌: Eaton Electronics
核心類型: Wirewound
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: PH
安裝風格: PCB Mount
產品: Power Inductors
產品類型: Power Inductors - SMD
子類別: Inductors, Chokes & Coils
終端類型: SMD/SMT
試驗頻率: 100 kHz
公司名稱: Flat-Pac
每件重量: 17 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
此功能需要啟用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flat-Pac™ FP1308 Power Inductors
Coiltronics / Eaton Flat-Pac™ FP1308 high current, high frequency power inductors feature a frequency range up to 2MHz, an inductance range from 0.110µH to 0.440µH, and a current range from 32 to 120 amps. The FP1308 series comes in a 13.7 x 12.9 x 8.0mm surface mount package with ferrite core material. These devices are halogen free and have a maximum operating temperature of 125°C. Coiltronics / Eaton Flat-Pac FP1308 power inductors are ideal for applications including voltage regulator modules (VRMS) for servers and microprocessors, multi-phase buck inductors, and high current switching power supplies.