PCA300F-5
Cosel
436-PCA300F-5
PCA300F-5
製造商:
說明:
機箱式電源 AC/DC PS (Enclosed Type) 300W, 5V, 60A
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
8 週 工廠預計生產時間。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
此產品免費航運
數量 單價
總價
50 報價
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Cosel
產品類型: 機箱式電源
RoHS:
300 W
85 VAC to 264 VAC, 88 VDC to 370 VDC
1 Output
5 VDC
60 A
Enclosed
4 kVAC
86 %
Medical
152 mm (5.984 in)
89 mm (3.504 in)
41 mm (1.614 in)
PCA
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: JP
輸入頻率: 45 Hz to 66 Hz
負載調整率: Regulated
最高工作溫度: + 70 C
最低工作溫度: - 20 C
安裝風格: Chassis
封裝: Bulk
產品: Switching Supplies
產品類型: Switching Power Supplies
原廠包裝數量: 1
子類別: Power Supplies
每件重量: 840 g
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
PCA300F 300W Enclosed Type AC-DC Power Supplies
Cosel PCA300F 300W Enclosed Type AC-DC Power Supplies are general-purpose power supplies with digital communication via UART or PMBus. Using this function, CV/CC operation is readily available. These low-profile devices can be used as multipurpose power supplies with high density and high efficiency of up to 92%. Features include a monitoring function by communication, and various setting values can be changed. Cosel PCA300F power supplies can operate from -20°C to +70°C (with derating) and have up to a 5-year warranty.