SMLJ16A-R
Bourns
652-SMLJ16A-R
SMLJ16A-R
製造商:
說明:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS 16V 3KW UNI
壽命週期:
新產品:
該製造商的新產品。
工廠前置作業時間:
16 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Bourns
產品類型: ESD 保護二極體 / TVS 二極體
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
16 V
SMD/SMT
33.8 V
17.8 V
SMC (DO-214AB)
577 A
3 kW
- 55 C
+ 150 C
SMLJ-R
Reel
Cut Tape
MouseReel
組裝國家: CN
擴散國: Not Available
原產國: GB
Pd - 功率消耗 : 50 W
產品: TVS Diodes
子類別: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - 順向電壓: 3.5 V
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
此功能需要啟用JavaScript。
USHTS:
ECCN:
EAR99
Circuit Protection Devices
SMLJ-R Transient Voltage Suppressor Diodes
Bourns SMLJ-R Transient Voltage Suppressor (TVS) Diodes are designed for surge and Electrostatic Discharge (ESD) protection in a compact chip package DO-214AB (SMC) size format. These TVS diodes feature a working peak reverse voltage range of 12V to 30V, a breakdown voltage of up to 36.8V, and a peak pulse power of 3000W. Typical fast response times are less than 1ps for unidirectional devices and less than 5ps for bidirectional devices, from 0V to the minimum breakdown voltage. The SMLJ-R TVS diodes are available in recyclable, ESD-safe packaging that meets the ISO 14001 low-impact energy standard. These TVS diodes comply with RoHS and conform to the JEDEC standard. The SMLJ-R TVS diodes are ideal for portable communications and computing, and video equipment.