ADPL42005ACPZ-R7
Analog Devices
584-ADPL42005ACPZ-R7
ADPL42005ACPZ-R7
製造商:
說明:
LDO電壓穩壓器 500mA HV LDO
壽命週期:
新產品:
該製造商的新產品。
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
Mouser目前不在您的地區出售本產品。
供貨情況
庫存:
商品屬性 屬性值 選擇屬性
Analog Devices Inc.
產品類型: LDO電壓穩壓器
付運限制:
RoHS:
SMD/SMT
LFCSP-8
500 mA
1 Output
Positive
900 uA
4 V
20 V
60 dB
Adjustable
- 40 C
+ 125 C
400 mV
ADPL42005
Reel
Cut Tape
MouseReel
品牌: Analog Devices
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: KR
壓差電壓 - 最大值: 600 mV
Ib - 輸入偏置電流: 1 uA
線路調整率: 0.015 %/V
負載調整率: 0.2 %/A
濕度敏感: Yes
運作供電電流: 900 uA
輸出電壓范圍: 1.22 V to 19.6 V
產品: Voltage Regulators
產品類型: LDO Voltage Regulators
基準電壓: 1.22 V
原廠包裝數量: 1500
子類別: PMIC - Power Management ICs
類型: Low Noise CMOS LDO
電壓調節精度: 1 %
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
此功能需要啟用JavaScript。
USHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
ADPL42005 LDO Linear Regulators
Analog Devices Inc. ADPL42005 LDO Linear Regulators are designed for high-performance analog and mixed‐signal circuits operating from 19V to 1.22V rails. These regulators operate from 4V to 20V voltage and provide up to 500mA of output current. The ADPL42005 regulators utilize advanced proprietary architecture to provide high power supply rejection, low noise, and achieve excellent line and load transient response. These regulators are available in six fixed output voltage options and an adjustable version. This allows output voltages that range from 1.22V to VIN − VDO through an external feedback divider. The ADPL42005 LDO regulators feature an output noise voltage of 32µVrms that is independent of the output voltage. A digital power-good output allows power system monitors to check the health of the output voltage. A user-programmable precision undervoltage lockout function facilitates the sequencing of multiple power supplies.