AMSLA-1280-R22K-T
ABRACON
815-AMSLA-1280-R22KT
AMSLA-1280-R22K-T
製造商:
說明:
功率電感器 - SMD IND 0.22uH 50A 0.31mOhms
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
供貨情況
庫存:
暫無庫存
工廠前置作業時間:
16 週 工廠預計生產時間。
估計關稅:
此產品免費航運
數量 單價
總價
完整捲(訂購多個500)
類似產品
商品屬性 屬性值 選擇屬性
ABRACON
產品類型: 功率電感器 - SMD
RoHS:
Shielded
220 nH
10 %
50 A
310 uOhms
54 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
12 mm
8 mm
7 mm
AMSLA-1280
Reel
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: CN
安裝風格: PCB Mount
產品: Power Inductors
產品類型: Power Inductors - SMD
原廠包裝數量: 500
子類別: Inductors, Chokes & Coils
終端類型: SMD/SMT
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
所選屬性: 0
此功能需要啟用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
AMSLA Stacked-Core Molded Inductors
Abracon AMSLA Stacked-Core Molded Inductors offer an ideal solution for high-power applications such as industrial, consumer electronics, and the Industrial Internet of Things (IIoT). These stacked inductors feature increased power density equipped to support higher-rated currents with lower DC resistance (DCR). The AMSLA modules consist of two inductor cores in parallel and utilize a small air gap between the stacked cores and conductor to provide better saturation performance. Package sizes range from 7mm x 7mm to 13mm x 13mm to occupy less surface area on the board. Key use cases for Abracon AMSLA Stacked-Core Molded Inductors include medical devices, electric vehicles, power adapters, servers, base stations, motor controllers, assembly line robotics, lighting, solar inverters, and desktops.
Inductors
Power Inductors
Industrial Automation
Abracon provides components that play a critical role in industrial automation applications. Industrial automation control systems consist of sensors, a programmable logic controller (PLC), power inductors, and actuators, such as robotic arms and motors. Abracon ABM8, ABM10, and ABM11 crystal oscillators feature a seam-sealed ceramic package to assure high precision and reliability. ASADV, ASDDV, and ASEDV continuous-volt crystal oscillators (SPXO) are designed for simplicity and optimized for low RMS jitter and low power consumption at any voltage between 1.60V and 3.60V. Those features make the oscillators ideal for high-reliability system designs. The power inductors from Abracon support higher-rated currents with lower DC resistance (DCR).