AISC-0603-R0051J-T
ABRACON
815-AISC-0603-R0051J
AISC-0603-R0051J-T
製造商:
說明:
RF電感器 - SMD IND 5.10 nH 0.600 A 130.00 mOhm
工廠前置作業時間:
15 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
包裝:
數量 單價
總價
零卷 / MouseReel™
商品屬性 屬性值 選擇屬性
ABRACON
產品類型: RF電感器 - SMD
RoHS:
Wirewound
0603 (1812 metric)
Unshielded
5.1 nH
5 %
600 mA
130 mOhms
- 40 C
+ 125 C
21
6 GHz
Standard
1.8 mm
1.12 mm
1.02 mm
Ceramic
AISC-0603
Reel
Cut Tape
MouseReel
外殼代碼 - in: 0603
外殼代碼 - mm: 1812
核心類型: Wirewound
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: CN
安裝風格: PCB Mount
產品: RF Inductors
產品類型: RF Inductors - Leaded
子類別: Inductors, Chokes & Coils
終端類型: SMD/SMT
試驗頻率: 250 MHz
每件重量: 3.200 mg
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Inductors
RF Inductors
AISC SMD Ceramic Wire-Wound Chip Inductors
Abracon AISC SMD Ceramic Wire-Wound Chip Inductors are sized at 1.19mm x 0.51mm x 0.66mm with ceramic construction to assure the utmost thermal stability and high SRF. With exceptionally high Q compared to non-wirewound inductors (especially at high frequencies) and an operating temperature of -25°C to 85°C, the Abracon AISC SMD Ceramic Wire-Wound Chip Inductors offer inductance options from 1.0nH to 150nH. The AISC inductors are widely applied in VCO, SAW circuit for GSM, and CDMA communications and in hard disk, notebook computers, and other electronic equipment. The AISC series is available in case sizes 0402, 0603, 0805, 1008, 1206, 1210, 1210H, and 1812H.